Co dělat na Lipně v zimě?

Lipno nad Vltavou baví i v zimě

Myslíte, že v zimě je v na Lipně méně zábavy než v létě? Lipno nad Vltavou vás přesvědčí o opaku. Stejně jako v létě jsou i v zimě návštěvníkům všech věkových kategorií k dispozici nejrůznější možnosti aktivního odpočinku, sportu i zábavy. Zimní Lipno je atraktivní jak pro rodinnou dovolenou, tak pro akce s přáteli či pracovní setkání spojená s týmovými hrami. Špičkově vybavený lyžařský Skiareál Lipno je jedním z nejlepších v České republice, jedinečné a vyhledávané je bruslení nebo zimní jachting po zamrzlé hladině Lipna, mnoho kilometrů upravených tratí čeká i na běžkaře. Ani plavci, kteří Lipno milují v létě, nejsou v zimě o požitek z plavání připraveni – mohou využít wellness střediska a bazény, především vodní ráj Aquaworld, kde se mohou ohřát po dlouhém lyžování také ve vířivce nebo sauně.

Lyžaře láká Skiareál Lipno

Moderní lyžařské středisko Skiareál Lipno je hlavním lákadlem pro příznivce zimních sportů. Větší množství upravených sjezdovek různé úrovně s možností umělého zasněžování, parkování i skibus zdarma, sedačkové lanovky, snowpark a skicrossové dráhy, lyžařská škola a další možnosti dokáží uspokojit jak nejnáročnější lyžaře, tak začátečníky. Děti mohou využít Foxpark kapitána Lipánka, jehož autoři se inspirovali moderním vybavením významných alpských zimních středisek. Místo vleků zde děti využívají pojízdné koberce, nejrůznější zábavné dráhy a formu výuky hrou. Podobná škola pro dospělé je Skischool Lipno Park, kde je možno zvládnout i základy snowboardingu. Skiareál Lipno nabízí i zážitkové lyžování, pro které byly vybudovány nové atrakce – např. Z lyží do korun stromů a další ojedinělé akce.

Ideální podmínky pro bruslaře

Víte, kde je nejdelší upravovaná bruslařská dráha Evropy? Zamrzlá hladina Lipna vytvořila ideální podmínky pro úpravu 11 km dlouhé bruslařské tratě z Lipna nad Vltavou do Frymburku. Trať dosahuje šířky až 8 metrů, proto počítejte s vysokou návštěvností, někdy je na trati současně několik tisíc lidí. Brusle si lze zapůjčit, pro bruslaře je připraveno i další zázemí – různá malá občerstvení, kde lze zakoupit horké nápoje a také teplé jídlo. Samotný vstup na dráhu je zdarma.

Protože hladina Lipna zamrzá za normálních podmínek v prosinci a pevný led se drží až do března, lze bruslit na obrovské ledové ploše i mimo upravené oficiální tratě, je však potřeba dodržet bezpečnostní pravidla. Pocit rychlé jízdy obrovskou zasněženou plání je právě to jedinečné, co může nabídnout jen Lipno.

Běžkování pro začátečníky i pokročilé běžkaře

Lipno je rájem nejen pro zájemce o sjezdové lyžování, ale také pro příznivce běhu na lyžích. Běžecký areál kolem Lipna nebo přímo po ledu přehrady svou rozmanitostí a různým stupněm náročnosti lákají jak rekreační běžce, tak zdatné lyžaře, kteří se zde mohou věnovat běžkování v klasickém stylu nebo bruslení. Celková délka tratí v okolí Lipna je 40 km, tratě jsou upravené a pravidelně udržované. Na běžecké stopy se můžete napojit z parkovišť na okraji Lipna nad Vltavou a vyrazit buď do terénu, nebo na zamrzlou hladinu Lipna.