Skiareál Lipno

Jedním z mála areálů v České republice, který se může pochlubit kompletní nabídkou služeb pro zdatné lyžaře i začátečníky a zvláště pro rodiny s dětmi, je Skiareál Lipno – Kramolín. Toto lyžařské středisko bývá označováno jako rodinné. Ocení ho jak návštěvníci, kteří přijíždějí na krátkodobý pobyt, tak ti, kteří zde chtějí strávit dovolenou. Sjezdovky jsou bezpečné, jsou pravidelně upravovány a v případě potřeby zasněžovány, k dispozici jsou i dráhy pro skicross a také snowpark. Na začátek sedmi sjezdovek dopravují lyžaře tři čtyřsedačkové lanovky, začátečníci mohou využít výuková hřiště.

Rodinám s dětmi je zde věnována velká pozornost

Rodiny s dětmi jsou ve Skiareálu Lipno nejpočetnějšími návštěvníky. Především dětem jsou určeny výukové prostory s nejmodernějšími technologiemi, které jsou k vidění v alpských lyžařských střediscích. Foxpark kapitána Lipánka, ve kterém děti doprovází maskoti lišák Fox a kapitán Lipánek, nabízí výuku lyžování pro děti již od tří let věku. Výuka děti baví, vše je podáno formou hry a zábavných činností. Na svahy jsou děti přepravovány na pojízdných kobercích, instruktoři jsou přátelští a mají k dětem individuální přístup, výuka je doplněna zábavou a soutěžemi o ceny. Děti si mohou odpočinout v dětském koutku nebo se povozit na dětském kolotoči či vyskákat v nafukovacím hradu. Pokročilejším dětským lyžařům je určena skicrossová dráha nebo slalomové dráhy se zvířátky a pohádkovými bytostmi. Dospělí i děti si zde mohou užít večerní lyžování při umělém osvětlení. V rámci Foxparku byl otevřen také výukový prostor pro dospělé a snowboardisty Skischool Lipno.

V dosahu je ubytování i další služby

Ve Skiareálu Lipno mají lyžaři komfortní zázemí i služby. Ať se v Lipně nad Vltavou ubytujete kdekoli, dostanete se na sjezdovku bez problémů. Ubytovat se lze přímo v areálu nebo jeho těsné blízkosti, těm, kteří se ubytovali v jiných částech obce, slouží k dopravě bezplatný skibus. Pokud se chcete dopravit vlastním automobilem, lze zaparkovat na bezplatném parkovišti přímo u lanovky. Využít můžete i nabídek několika půjčoven lyží a lyžařské výbavy. Skiareál Lipno nabízí i slevy – s kartou Lipno Card nebo věrnostním skipasem. Skipasy je možno dobíjet i elektronicky.

Lyžování lze spojit s dalšími zážitky

Pokud nechcete celý den věnovat jen lyžování, využijte možností dalších volnočasových aktivit, které najdete v okolí sjezdovek. S dalšími atrakcemi v Lipně nad Vltavou spojují Skiareál Lipno dvě přepravní linky. Ty zavezou unavené lyžaře a zájemce o další aktivity například do vodního ráje Aquaworld Lipno, Hopsária, sportovní haly nebo do útulných restaurací s místními specialitami.

Jedinečným propojením lyžování a dalších zážitků jsou atrakce Z lyží do korun stromů, kdy odložíte lyžařské vybavení do úschovy a vydáte se na Stezku korunami stromů, která je v provozu i v zimě, nebo Z lyží do plavek, což je relaxace ve vodním ráji Aquaworld. Oblíbené jsou i kombinace Z lyží do bruslí, při kterém se spojuje lyžování ve Skiareálu s bruslením na zamrzlé hladině Lipna, nebo Z lyží do Hopsária. Tuto možnost využívají především rodiny s dětmi.

Aktuální online záběry ze Skiareálu Lipno (pro přehrání klikněte do obrázku)

Zdroj dat: www.holidayinfo.cz, Copyright: Sitour 1996-2012

Ceník skipasů – Zima 2013-2014:

Skiareál Lipno 2013/14 zdroj: Skiareál Lipno, LIPNO SERVIS s.r.o.

Aktuální informace o provozu sjezdovek:

Aktuální informace o provozu lanovek a vleků:

Zdroj http://www.holidayinfo.cz, skiareallipno.cz

Novinky pro sezonu 2013-14 naleznete v tomto článku.

Kontakt a provozní doba:

Skiareál Lipno

Lipno nad Vltavou 307

382 78 Lipno nad Vltavou

E-mail: skiareal@lipnoservis.cz

www: www.skiareallipno.cz

Denní lyžování: 8:30 – 16:00

Večerní lyžování: 18:00 – 21:00