Jezerní cyklo-inline stezka

Pro milovníky in-line bruslení je Jezerní in-line stezka

Na Lipně můžete bruslit i v létě! Jen místo klasických bruslí obujete in-line brusle a můžete vyrazit. Okolí Lipenské přehrady nabízí pro tento druh zábavy ideální terén, na kterém si užije dostatek zábavy jak pokročilý bruslař, tak začátečník. Není potřeba mít sebou kompletní vybavení, v Lipně nad Vltavou i jeho okolí naleznete několik půjčoven, kde si můžete vybrat jak vhodné in-line brusle, tak ochranné pomůcky. Inlinisté na Lipně využívají také stávající cyklostezky, prostoru je zde tedy dostatek.

Krásné výhledy a upravený povrch

In-line bruslení na Lipně zaznamenalo obrovský rozvoj díky dvanáctikilometrové Jezerní in-line stezce, která spojuje Lipno nad Vltavou a Frymburk. Špičkově upravený povrch a trasa vedoucí podél břehu Lipenské nádrže nemůže nikoho nudit. Sportovněji založení návštěvníci si užijí pestrý profil – mírné stoupání, zatáčky, různé vlny dělají jízdu opravdu zajímavou, stereotypu se zde opravdu nemusíte obávat. Milovníci přírody a krásna mohou obdivovat nesčetné výhledy na vodní hladinu i krajinu v okolí Lipna.Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Jezerní in-line stezka je plně vybavená

Také vybavení Jezerní stezky výrazně zvyšuje její oblibu. V okolí stezky byla vybudována parkoviště, podél stezky jsou různá nástupní místa a lavičky pro odpočinek. V místech, kterými stezka prochází, najdete i občerstvení, v městech pak mnoho restaurací a kaváren s terasami uzpůsobenými právě pro in-line bruslaře, kteří si zde ani nemusejí zouvat brusle. Na stezku se mohou vydat i in-line bruslařky s kočárky, terén je rovný a je zde přísně zakázán vjezd motorovým vozidlům. Každý, kdo by si chtěl protáhnout ještě další svaly, může vyzkoušet Nordic Blading, jízdu na bruslích se speciálními holemi.

Romantické večery na Jezerní in-line stezce

Část Jezerní in-line stezky je vybavena osvětlením, takže na ni můžete vyrazit i v noci. Romantika večerní nebo noční projížďky je neopakovatelná a nezapomenutelná. Západ slunce a jeho odraz na hladině Lipenského jezera lze pozorovat například ze skalní vyhlídky u přehradní hráze. Plánováno je ještě další prodloužení Jezerní in-line stezky. Unikátní možnost in-line bruslení dokáže zabavit celou rodinu, na stezku mohou i menší děti, v některých úsecích se ovšem doporučuje zvýšená opatrnost.