Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů spojuje zábavu i poučení

Budete-li při pobytu na Lipně hledat možnost zcela ojedinělých zážitků, vydejte se na Stezku korunami stromů, která navazuje na Active Park Lipno. Stezka prochází lesnatou oblastí v přímém sousedství Lipna. Jedná se o první českou stezku tohoto charakteru. Návštěvníci zde mohou kombinovat různé druhy zážitků. Dobrodružná pouť ve výši korun okolních stromů, jedinečné vyhlídky, poučení i pocit sounáležitosti s přírodou a perfektně zajištěná bezpečnost návštěvníků lákají na tuto stezku nejen dospělé zájemce, ale i rodiny s dětmi. Díky bezbariérovému přístupu a bezproblémové trase celé stezky je návštěva vhodná i pro seniory, maminky s kočárky a vozíčkáře.Watch movie online The Transporter Refueled (2015)

Dřevěná konstrukce stezky dokonale zapadá do krajiny

Stezku korunami stromů najdete na vrchu Kramolín poblíž Lipna nad Vltavou. Měří 675 metrů a je vybudována z masivního lepeného dřeva. Dřevěnou lávku podepírá 75 masivních sloupů. Nádherný výhled z pomalu stoupající stezky doplňují adrenalinová a naučná zastavení. Lanové prvky na zážitkových zastaveních a informační interaktivní tabule s herními prvky jsou novým a vítaným oživením. Stezka postupně vystoupá ke korunám stromů až do výše 25 metrů, odkud je možno pozorovat různé živočichy, ptactvo i rostliny.

Samotná stezka je poměrně mladým projektem, který byl inspirován obdobnými stezkami v zahraničí, především v Bavorsku. Ke stezce vede turistická cesta, přímo od parkoviště v Lipně nad Vltavou lze využít i autobusovou dopravu nebo se svézt lanovkou na vrchol Kramolína.

Bezpečí návštěvníků je zajištěno masivním dřevěným zábradlím a ochrannou sítí v transparentním provedení, takže nic neruší dokonalý výhled. Stezka je zakončena ojedinělou vyhlídkovou věží.

Na konci stezky čeká vyhlídková věž s tobogánem

Klenotem Stezky korunami stromů je dřevěná devítihranná vyhlídková věž. Měří 40 metrů, v průměru má 24 metrů a poskytuje úžasný výhled do krajiny v okolí Lipna. Prohlédnout si můžete přehradu Lipno, Novohradské hory, panorama Šumavy a v případě ideálního počasí i Alpy. Věž působí křehkým a vzdušným dojmem. Má vyhlídkové patro ve výši 37 metrů, ke kterému můžete vystoupat po točitém schodišti, na vrcholek věže pak vede kratší schodiště. Do středu vyhlídkové věže je umístěn tobogan v délce 52 metrů best place to buy generic viagra online. Bezpečná jízda je zaručena obsluhou a semafory. Na návštěvu stezky i věže si vyhraďte alespoň dvě hodiny času, abyste si stihly vše dokonale užít. Pokud se na stezku vydáte s rodinou, můžete využít i snížené rodinné vstupné.

Stezku je možno navštívit i v noci

Pro ty, kteří touží po opravdu neobvyklých zážitcích, bylo vybudováno osvětlení celé stezky a věže, takže i noční návštěvníci si mohou užívat neopakovatelnou atmosféru západu slunce a noci v korunách stromů. Prodloužená otevírací doba je vždy v sobotu v době letních prázdnin a kochat se nočním lesem můžete až do půlnoci. Osvětlení mění barvy, romantickou náladu doplňuje vhodně zvolená hudba. I pro noční návštěvu Stezky korunami stromů je možno využít lanovku na vrchol Kramolína.