Co dělat na Lipně v létě?

Letní dovolená na Lipně nabízí aktivní odpočinek

Chcete-li strávit příjemnou a zážitky naplněnou dovolenou, na kterou budete vzpomínat ještě dlouhá léta, vydejte se do Lipna nad Vltavou. Krajina kolem lipenské přehradní nádrže vás vždy dokáže překvapit a nabídnout nečekané možnosti relaxace i aktivit. Většina těch, kteří na Lipně strávili dovolenou, se sem velice ráda vrací. Návštěvníky neláká jen původní šumavská příroda, ale i samotná lipenská přehrada s plážemi a vodní plochou vhodnou pro nejrůznější druhy vodních sportů od plavání po jachting. I milovníci historie, památek a pozoruhodností si zde přijdou na své, zříceniny hradů, vyšebrodský klášter, kostely, muzea a také blízký Český Krumlov nabízejí nepřeberné množství kulturního vyžití. Lipno nad Vltavou a jeho okolí je místem, kde se nikdo nemůže nudit.

Lipenská přehrada je rájem milovníků vody

Rádi relaxujete u vody, plavete nebo se věnujete některému z mnoha druhů vodních sportů? Nechte se tedy okouzlit výhledem na přehradu a lodě plující okolo upravených travnatých i písčitých pláží Lipna nad Vltavou. Najdete zde o půjčovnu loděk, hřiště pro míčové hry, dětská hřiště a občerstvení. Vstup i parkování jsou zde zdarma. Po přehradě je možno plout na jachtách nebo se věnovat windsurfingu. V přístavu Marina Lipno lze najít plachetnice, jachty i elektročluny a také bezkonkurenční ubytování ve vybavených apartmánech. Čistá voda, ideální povětrnostní podmínky dělají z Lipna nad Vltavou místo, kam se jezdí za letní relaxací i nejrůznějšími vodními sporty. Také rybáři ocení prostor a klid pro celoroční rybaření. Nejrůznější druhy ryb umožňují rekordní úlovky.

Nedotčená příroda láká turisty, cyklisty i in-linisty

Příroda v okolí Lipna nad Vltavou je unikátní díky tomu, že člověk neměl dlouhá desetiletí možnost ovlivňovat její vývoj. Současné turistické stezky a upravené cyklotrasy dovedou zájemce k unikátním přírodním pozoruhodnostem a památkám dávné minulosti, vyhlídkám a rozhlednám. V těsné blízkosti Lipna je možno navštívit přírodní park Vyšebrodsko s Medvědí horou, kde je možno nalézt zbytky původního lesa a četné ptactvo, přírodní rezervaci Rašeliniště Kapličky a Čertovu stěnu s kamenným mořem, podivuhodnými skalními útvary Čertovými proudy, velmi nebezpečnou částí Vltavy.

Nepřeberné množství cyklostezek, které vedou různými pozoruhodnými a přitažlivými místy, lákají k aktivní cyklistice. Zapůjčit si kolo nebo in-line brusle či lyže není problém. Nově vybudované in-linové tratě přivítali příznivci in-line bruslení i lyžování s nadšením, unikátem je Jezerní in-line stezka, díky které se můžete projet 21 km podél Lipna a převozem se přes Frymburk vrátit zpět do Lipna nad Vltavou. Stezka umožňuje in-line bruslení i v noci, protože je po celé trase osvětlena.Watch Full Movie Online Streaming Online and Download

Pro tipy a informace o celém Lipně navštivte portál Lipno.cz.